II. Dünya Savaşı: Zafere Yolculuk (Renkli) | WWII in Color: Road to Victory (2021)

'1080p' forumunda portofinoe tarafından 23 Aralık 2021 tarihinde açılan konu

 1. portofinoe

  portofinoe Site Yetkilisi

  [​IMG]

  II. Dünya Savaşı'nın önde gelen isimleri ve belirleyici dönüm noktalarına dair ayrıntılı bilgiler, sürükleyici tarihî çekimler ve uzman yorumları eşliğinde sunuluyor.

  1. Dunkirk
  Mayıs 1940'ta İngilizler, bir Alman saldırısıyla Fransa kıyılarında kapana kısılır. Ama kahramanca bir sivil çaba sonucu askerlerin tahliye edilmesi tüm ülkeye umut olur.
  2. Atlantik Savaşı
  U-bot "kurt sürüleri" savaşın başlarında Müttefikler'in konvoylarını harap eder. Ama beceri, yeni teknoloji ve biraz da şansın yardımıyla Müttefikler gidişatı değiştirir.
  3. Kuzey Afrika İşgali
  1942 yılı sonlarında Amerika, İngilizlerin Süveyş Kanalı'nı ele geçirmek için Almanlar ve İtalyanlarla savaştığı Kuzey Afrika'da savaşa girer.
  4. Kursk Savaşı
  Doğu'da acilen bir zafer kazanmak isteyen Almanya 1943 yazında Kursk'a saldırarak Sovyetler Birliği ile muazzam bir tank savaşının fitilini ateşler.
  5. İtalya İşgali
  Hızla zafere ulaşmayı uman Müttefik orduları Eylül 1943'te İtalya'yı işgal eder. Ama çarpışma çok geçmeden aylar süren kanlı bir sefere dönüşür.
  6. Paris'in Kurtuluşu
  Paris savaş boyunca Alman işgali altında acı çeker. Neyse ki şehirdeki Direniş savaşçıları Ağustos 1944'te ayaklanarak Alman kuvvetlerini püskürtür.
  7. Filipin Denizi Muharebesi
  Haziran 1944'te Filipin Denizi'nde Amerikan ve Japon uçak gemileri arasında gerçekleşen muazzam savaş Pasifik'te olayların gidişatını değiştirir.
  8. Iwo Jima
  1945'in başlarında ABD Deniz Piyadeleri, Iwo Jima'ya hücum eder ve adayı ele geçirmek için Amerika halkının dehşetle izlediği son derece kanlı bir savaşa girişir.
  9. Berlin'i Alma Yarışı
  Savaş sonrası dünyada güç kazanma peşinde olan Stalin, Nisan 1945'te Müttefikleri ve kendi generallerini kandırarak Kızıl Ordu'nun Berlin yarışını kazanmasını sağlar.
  10. Okinawa
  ABD kuvvetleri Nisan 1945'te Okinawa'yı işgal eder. Aylar süren savaş ve verilen korkunç kayıplar Truman'ı Hiroşima ve Nagazaki'ye bomba atılmasına ikna eder.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Teknik Özellikler
  [IMDB]

  II. Dünya Savaşı: Zafere Yolculuk (Renkli) | WWII in Color: Road to Victory (2021) S01.WEB-DL.1080p.DUAL.H.264-HDM
  İndirme Linki:
  Bu Linki Görme Yetkiniz Bulunmamaktadır. Linkleri Görebilmeniz İçin Vip Üye Olmanız Gerekmektedir. Vip Üye Olarak Tüm İçeriği Tek Link ve Son Hız ile İndirebilirsiniz...
   
  daflon ve Zeytin Dalı bunu beğendi.
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
  Duyuruyu Kapat