Adam Conover ile Siyasetin Kirli Yüzü | The G Word with Adam Conover (2022)

'1080p' forumunda portofinoe tarafından 19 Mayıs 2022 tarihinde açılan konu

 1. portofinoe

  portofinoe Site Yetkilisi

  [​IMG]

  Hoşumuza gitse de gitmese de devlet hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Adam Conover, bu kurumun zaferlerini, yenilgilerini ve onu nasıl değiştirebileceğimizi sorguluyor.

  Adam Conover ile Siyasetin Kirli Yüzü ABD hükûmetinin, en basit şeylerden tutun da hayatımızda çığır açan değişikliklere kadar gündelik yaşamı nasıl şaşırtıcı şekillerde etkilediğinin perde arkasını gösterenkomedi-belgesel karışımı bir dizi.

  Bölümler:

  Gıda: Adam, Birleşik Devletler Tarım Bakanlığı'nın Amerika'nın gıda sisteminde yaptığı köklü değişiklikleri araştırıyor. Cargill'in et işleme fabrikasını ziyaret ederek orada, yediğimiz etleri, yemeye uygun hâle getiren kahraman işçilerle tanışıyor. Sonra da devletin gıda politikalarının, aşırı kilolu ve sağlıksız olmamıza ve peynir dolgulu pizza kenarının ortaya çıkmasına yol açmasını keşfe çıkıyor.

  Hava Durumu: Bugün hava nasıl? Bu sorunun cevabı hayati bir öneme sahip olabilir. Adam, devletin hava tahminini nasıl yaptığını gözlemlemek için bir Fırtına Avcısı uçağına biniyor ve bu hayati önemdeki kamu görevinin karanlık kurumsal çıkarlar uğruna nasıl baltalandığını ortaya çıkarıyor.

  Para: Adam, devletin banka kurtarma paketlerinden teşvik desteklerine kadar birçok farklı yöntemle, bankadaki paramızı nasıl güvenceye al(ma)dığını; zenginlerin ihtiyaçlarına öncelik vererek orta sınıfı nasıl zor durumda bıraktığını gözler önüne seriyor.

  Gelecek: "Hey, Siri! GPS'i, drone'ları, robot süpürge Roomba'yı ve seni kim yarattı?" "Geleceğin inanılmaz (ve korkutucu) teknolojik gelişmelerinden sorumlu gizli bir askerî savunma kurumu."

  Hastalıklar: Adam ABD hükûmetinin, çok sayıda insanın ölümüne yol açan sıtma ve çocuk felci gibi hastalıkları nasıl ortadan kaldırdığını inceliyor ve Ulusal Sağlık Enstitüleri'nde (NIH), Orak Hücreli Anemi hastalığının tedavisi üzerinde çalışan muhteşem bilim insanlarıyla tanışıyor. Sonra da devletin COVID-19'la mücadelede neden ve nasıl çuvalladığını araştırıyor.

  Değişim: Hayal kırıklığına uğrayan Adam, bu koca devleti değiştirmenin gerçekten mümkün olup olmadığını anlamak için Başkan Barack Obama'yı ziyaret ediyor ve yerel yönetimlerin, pek çoğumuzun düşündüğünden çok daha güçlü olduğunu öğreniyor. Philadelphia'ya giderek, orada bir grup vatandaşın kendi yerel yönetimlerini daha iyiye götürmek için verdiği ilham veren mücadeleye tanıklık ediyor.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Teknik Özellikler
  [IMDB]

  Adam Conover ile Siyasetin Kirli Yüzü | The G Word with Adam Conover (2022) S01.WEB-DL.1080p.DUAL.H.264-HDM
  İndirme Linki:
  Bu Linki Görme Yetkiniz Bulunmamaktadır. Linkleri Görebilmeniz İçin Vip Üye Olmanız Gerekmektedir. Vip Üye Olarak Tüm İçeriği Tek Link ve Son Hız ile İndirebilirsiniz...
   
 1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
  Duyuruyu Kapat